חוגי ילדים ונוער

לחץ כאן לצפייה בלוח החוגים המלא »

 

התעמלות אומנותית:
מבצעות תרגילים המשלבים תנועות בלט, אקרובטיקה ומחול האלמנטים המשולבים בתרגילים הם לרוב קפיצות המשלבות גמישות, סיבובים הדורשים שיווי משקל והתרכזות בנקודה אחת, איזונים שונים.


   

התעמלות לגיל הרך:
חוג שבו הילדים לומדים כיצד, נכון ואפשר לעודד, לשפר, לשכלל את היכולות המוטוריות של הילד עם פעוטות.


   

חוג ציור:
קיים אצל המבוגרים.


   

ריתמוסיקה:
היא גישה לחינוך מוזיקלי שיטה זו מפיקה תועלת מביטויי תנועה גופנית ומקצבים מוזיקליים על מנת לתגבר את העקרונות המשפיעים על ביצועי התלמיד ועל יכולותו לזכור את היסודות המוזיקליים.


   

מחול:
בחוג זה ילמדו התלמידות להכיר את עולם המחול,ייפתחו חוש קצב,יתפחו את טעמם המוסיקלי כאשר נשתמש בכל סגנונות .המוסיקה כדי לעורר את דמיונן,ויילמדו להינות מתנועה ומחול בצורה שלא חשבו לעולם.


   

זומבה:
שיטת אימון גופני אירובי באמצעות ריקוד שפותחה על ידי הכוראוגרף אלברטו פרס בקולומביה בשנות ה-90. השיטה מבוססת על שילוב תנועות ריקוד המושפעות מסגנונות שונים לצלילי מוזיקה לטינית, מערבית ומזרחית, במטרה להפוך את האימון הגופני למהנה.


  

כדורסל:
חוג שבו הילדים לומדים לשחק כדורסל, מפתחים יכולות מוטוריות, לומדים את חוקי המשחק ומבצעים המון תרגילי כושר גופני.


   

כדורגל:
חוג שבו הילדים לומדים לשחק כדורגל, מפתחים יכולות מוטוריות, לומדים את חוקי המשחק ומבצעים המון תרגילי כושר גופני.


    

טאקוואנדו:
טאקוונדו היא אומנות לחימה קוריאנית וענף אולימפי. חוג טאקוונדו מיועד לילדים/ות מגיל 3 ועד גיל 120. כל אחד המתאמן ב-טאקוונדו או כל אמנות לחימה אחרת, מרוויח משהו, אחד רוצה להיות אלוף, השני ספורטאי טוב, השלישי חגורה שחורה הרביעי בעל קשיי ריכוז, החמישי מגיע לחוג בגלל מגבלות מוטוריות השישי בגלל עודף משקל, השביעי בגלל חוסר בטחון ועוד.


   

ג'אז:

  1. שיעורי הג'אז מקנים לילדות אפשרות לרקוד במגוון סגנונות. היות ומדובר על גילאים צעירים בהם עדיין לא מתפתחת העדפה אישית ברורה, הקורס הוא הזדמנות להיחשף אל הסגנונות הללו ולשאוב השראה. הסגנונות הבולטים של ריקודי הג'אז כוללים פאנקי, סטריט, לירי, היפ הופ, תיפוף גוף ועוד. בכל סגנון יש תנועות אחרות המגוונות את הפעילות עבור הילדות ותורמות להן מבחינה פיזית ומנטאלית.
     
  2. עבודה על שרירי הגוף – הדגש בחוג ג'אז הוא על עבודה על שרירי הגוף. ילדות מתרגלות להפעיל כמעט את כל שרירי הגוף במהלך הריקוד, לרבות פיתוח חיזוק וגמישות, טכניקה וקואורינציה. המדריכים מעודדים הפעלת שיווי משקל והם גם עובדים יחד עם הילדות על קומבינציות והרפיה.

 

פילאטיס:
פילאטיס זו שיטה לאימון גופני שנועדה לשפר את היציבה ואת התפקוד היומיומי של הגוף.

מטרת השיטה היא אימון הגוף כך שיוכל לבצע את המטלות היומיומיות במינימום מאמץ, ללא שחיקה מיותרת, וללא פגיעות גופניות. פילאטיס מנסה להשיג את המטרה הזו על ידי סדרה של תרגילים המפעילים את השרירים המייצבים ומתרגלים את הגוף לגייס את השרירים הנכונים לכל תנועה. פילאטיס מנסה לאפשר טווחי תנועה גדולים יותר במפרקים ולאורך כל עמוד השדרה. ובכך למנוע לחץ שנוצר על חוליות ומפרקים מתנועה בלתי יעילה.


   

בלט:

  • הכרת הגוף ופיתוח מודעות גופנית, יכולות ומגבלות
  • פיתוח היצירתיות והדמיון
  • רכישת כלים נוספים להבעה עצמית
  • שיפור הגמישות והקואורדינציה וחיזוק הגוף
  • פיתוח התמצאות במרחב  ושיפור שיווי המשקל

 

שילוב אומנויות:
קיים אצל המבוגרים.


   

קפוארה:
הקפוארה הינה אומנות לחימה ברזילאית משולבת עם ריקוד. מיועדת לבנים ולבנות כאחד. היא נוצרה בברזיל לפני כ- 500 שנים, תורמת להתפתחות הקורדינאציה, גמישות, זריזות, כוח מתפרץ,סבולת שריר,פותרת בעיות של קשב וריכוז,מלווה בכלי נגינה והמוסיקה מהתרבות הברזילאית.
 

הקפוארה בקואלה מתבססת על מגוון אלמנטים, טכניקות שונות, תרגילים אקרובאטיים ומיוצגת בברזיל.


   

טניס שולחן:
טניס שולחן הוא ספורט -משחק קצבי ומהיר המצריך מאמץ, כושר גופני, תרגול ממושך ואימונים סדירים על מנת לרכוש מיומנות. המשחק משוחק בעזרת כדור קטן וקל מאוד. החוג תורם רבות לשיפור הכושר הגופני ויכולת הריכוז של המשתתפים.


   

ג'ודו:
הג`ודו זה אומנות לחימה יפנית אומנות לחימה המפתחת: משמעת עצמית,בטחון עצמי,כושר גופני,קואורדינציה, הגנה עצמית.


   

פיסול בחימר:
קיים גם אצל המבוגרים.


   

שחייה אומנותית:
השחייה האומנותית הינה ספורט תחרותי-אולימפי. השחייה האומנותית מפתחת יכולות רבות במים כגון: שחייה, קואורדינאציה, התמצאות במרחב, צלילה .


     

חיות בכייף:
תוכנית העשרה לילדים בה יפגשו הילדים מגוון רב של בעלי-חיים. • משחקי חשיבה ותחרויות בשילוב עם בעלי חיים•  הכרת מבנה גוף החיה והשוואה לגוף בני האדם 'הכרת זנים חדשים של בעלי חיים.


 

עבור לתוכן העמוד